PowerPoint Toplam Slayt Numarası Ekleme

PowerPoint Toplam Slayt Numarası Ekleme

PowerPoint toplam slayt numarası ekleme : Slaytlarınıza otomatik olarak Üst Bilgi ve Alt Bilgi sekmesinden numara ekleyebilirsiniz. Ancak otomatik olarak sayıyı (slayt 2/8 gibi) göstermez. Bunu yapabilmeniz için el ile eklemeniz gerekmektedir.

PowerPoint toplam slayt sayısını otomatik slaytlara yazmadığından elle eklemek gereklidir. Toplam sayfa sayısı otomatik olmadığından sunudaki slayt sayısında değişiklik olduğunda toplam slayt sayısını elle düzeltmeniz gerekmektedir.

Makalenin video anlatımını sayfanın en altında bulabilirsiniz. Ayrıca Youtube kanalımızdan da izleyebilirsiniz.

Slaytlarda Slayt Numarasını ve Toplam Slayt Numarasını Gösterme

PowerPoint Üst Bilgi Alt Bilgi Ekleme Her slaytta slayt numarasını ve toplam slayt sayısını gösterme

Görünüm sekmesinde Ana Öğe Görünümleri grubunda Asıl Slayt kutusunu seçin.

Ekle sekmesinin Metin grubunda bulunan Metin Kutusunu seçin ve daha sonra tüm slaytlarda slayt numarasının gösterilmesini istediğiniz yerde sürükleyerek asıl slaytta metin kutusunu çizin.

Her slaytta slayt numarasını ve toplam slayt sayısını gösterme

İmleç hala metin kutusundayken, Ekle sekmesinin Metin grubunda bulunan Slayt Numarası kutusuna tıkladığınızda <#> oluşacaktır.

Asıl slayt görünümünde slayt numarası <#> şeklinde görünür, imleci slayt numarasının önüne getirip Slayt yazın.

Sununuzdaki slaytların toplam sayısını bilmiyorsanız öğrenmek için;

PowerPoint Toplam Slayt Numarası Ekleme

Görünüm sekmesinde Sunu görünümleri gurubunda Normal kutusunu seçin. Slaytlar sekmesinde küçük resimlerin her birinin sol üst köşesinin dışında numaralar bulunmaktadır. En son slaydın küçük resminin yanındaki numara sununuzda bulunan toplam slayt sayısıdır.

PowerPoint Toplam Slayt Numarası Ekleme

Toplam slayt sayısını bulduktan sonra İmleci <#> bölümünün arkasına / işareti yazın ve devamında toplam slayt sayısını yazın.

Numaralandırmanın slaytlarda nasıl görüneceğini kontrol etmek için sununuzu normal görünüme getirin. Normal görünüme geçmek için Görünüm sekmesinin Sunu Görünümleri grubunda Normal kutusunu tıklayıp geçiş yapabilirsiniz.

Sunularınızda toplam slayt veya Slayt numarası yazmadan sadece sunuda bulunan slayt sayfasının numaraları sizin için yeterli ise PowerPoint üst bilgi ve alt bilgi kutusundan otomatik slayt numarası ekle seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı bölümde slaytlarınıza tarih ve saat ekleyebilirsiniz.

PowerPoint otomatik sayfa numarası ekle yapmadıysanız PowerPoint üst bilgi ve alt bilgi ekleme makalemizi inceleyebilirsiniz.

PowerPoint toplam slayt numarası ekleme makalemizin anlatımında Microsoft Office 2016 kullanılmıştır. Özellikle PowerPoint 2010 ve öncesi versiyonlarda menülerin yerleri veya yaptıkları görevler farklı olabilir. Ayrıca Slayt numaraları ve toplam slayt numarasını göstermek istediğinizde tüm işlemler elle yapılmaktadır. Bundan dolayı her slayt eklediğinizde veya çıkardığınızda numaraları elle ile düzeltmeniz gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*