En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En iyi ücretsiz antivirüs programları hakkında arama yapıyorsanız makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Windows 10 güvenlik araçlarından biri olan Windows Defender sürekli geliştirilip güncelleniyor olsa bile tek başına yeterli koruma sağlayacağı konusunda güvenemezsiniz. Windows güvenliğini sağlamada birçok ücretsiz ve daha ileri düzey koruma için ücretli versiyonları olan güvelik programları koruma sağlama adına daha etkili olacaktır.

Günümüzde sürekli artan virüsler bilgisayar kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Bilgisayar ve kişisel bilgilerinizin güvenliği için kullanacağınız güvenlik programları da son derece önem kazanmaktadır.

Antivirüs programları ücretsiz ve ücretli olabilmektedir. Ücret ödemeden kullanabileceğiniz antivirüs programları bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Ücretsiz versiyonlar genellikle ticari olmayan kullanımlar içindir. Tam güvenilir bir koruma için ücretli versiyona geçiş yapmanız faydalı olacaktır.

2021 Yılı İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

1.Kaspersky Security Cloud Free

en-iyi-ucretsiz-antivirus-programlari

Kaspersky Security Cloud Free, ücretsiz olmasına rağmen virüsler, solucanlar, trojanlar, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımları ve diğer gizli tehlikelere karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. Kaspersky Security Cloud Free ev kullanıcıları için uygun bir antivirüs programıdır.

Ücretsiz olması nedeniyle gelişmiş özellikler sınırlıdır. Program sınırlıda olsada Secure Connection (VPN), parola yöneticisi, gizlilik koruması gibi özellikler içermektedir. Ayrıca Windows harici diğer işletim sistemlerindeki versiyonları daha sınırlıdır.

>> Kaspersky Security Cloud Free indirmek için tıklayın. <<

2.Bitdefender Antivirus Free Edition
en-iyi-ucretsiz-antivirus-programlari

Bitdefender Antivirus Free Edition, bilgisayarının ihtiyaç duyduğu temel koruma özelliklerini içerir. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Ücretsiz olmasına rağmen virüs ve siber tehditlere karşı anında tepki vermektedir.

Bitdefender Antivirus Free Edition, sistem kaynaklarını çok az kullandığından bilgisayar performansını etkilememektedir. Özellikle oyun, video düzenleme gibi yoğun kaynak kullanımı ihtiyacı duyan kullanıcılar için idealdir.

Ücretsiz olduğunda VPN ve gelişmiş özellikler bulunmamaktadır.

>> Bitdefender Antivirus Free Edition indirmek için tıklayın <<

3.Avast Free Antivirus
en-iyi-ucretsiz-antivirus-programlari

Avast Free Antivirus, Virüsleri, kötü amaçlı yazılımları, casus yazılımları, fidye yazılımlarını ve kimlik avı e‑postalarını tespit edip durdurabilir. Arka planda sessiz çalışması sayesinde oyun veya video izlerken kullanıcıların rahatsız olmamasını sağlar.

Avast Free Antivirus, ücretsiz olmasına rağmen virüs korumasının yanında şüpheli dosyaların analizi için otomatik buluta gönderme, ağ koruma ve akıllı tarama vb. gibi birçok ekstra özelliği de bulunmaktadır. Hızlı kurulum ve sistemi yavaşlatmadan çalışması artı özelliklerindendir. Daha fazla özellik ve ekstra koruma için ücretli versiyona geçmelisiniz.

>> Avast Free Antivirus indirmek içi tıklayın <<

4.AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free, 2016 yılında Avast tarafından satın alınmıştır. Avast Free Antivirus ile aynı antivirüs koruma motorunu kullanmaktadır. Avast Free Antivirus olduğu gibi tam virüs koruması sağlamaktadır fakat avast olan ekstra özellikler bulunmamaktadır.

AVG AntiVirus Free, Virüs, casus yazılım, fidye yazılımı ve diğer kötü amaçlı yazılımlarından koruyabilir. Kişisel dosyaların korunması için ek fidye yazılımı koruması, güvenli olmayan bağlantıları, indirmeleri ve e-postaları engelleyebilir. Ayrıca bilgisayarın performans sorunlarını tespit etmek için tarama yapabilir.

AVG AntiVirus Free ek özellik ve korumalarını kullanabilmek için ücretli versiyonunu satın almanız gerekmektedir.

>> AVG AntiVirus Free indirmek için tıklayın <<

5.Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus, virüs, her türlü kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, fidye yazılım, siber tehditler vb. yazılımları algılama, engelleme ve kaldırma yapabilir.

Ücretsiz VPN hizmeti (günlük 150 Mb ile sınırlıdır) USB koruması, sistem kurtarma kiti, multimedia ve oyun modu, gizlilik koruması, cihaz konum takibi, sistem optimizasyonu gibi ek özellikleri bulunmaktadır.

Gelişmiş özellik ve koruma için ücretli versiyonu bulunmaktadır.

>> Panda Free Antivirus indirmek için tıklayın <<

6. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus, virüs, şantaj yazılımı, banka hesaplarına yönelik truva atları vb. zararlı yazılımları algılar ve engeller. İstenmeyebilecek uygulama koruması, zararlı web sitelerini engelleme, zararlı reklam engelleme, kimlik avı saldırını engelleme gibi ekstra özellikleri mevcuttur.

Karşıdan yüklemeleri, torrentleri ve bulut depolamayı tarama, e-posta eklerini tarama, USB aygıtları tarama, uygulamanın reklamsız çalışması, Premium destek gibi özellikler ücretli versiyonunda mevcuttur.

>> Avira Free Antivirus indirmek için tıklayın <<

7.Microsoft Defender

Microsoft Defender, e-postalar, uygulamalar, bulut ve internet üzerinden yayılan virüsler, kötü amaçlı yazılımlar ve casus yazılımlar gibi zararlı yazılımları algılar ve engeller.

Microsoft Defender, Windows içerisinde standart olarak bulunduğundan herhangi bir yerden indirip kurulum gerektirmez. Güncellemelerini düzenli yaptığınızda yeni çıkan tehditlere karşı koruma, istenmeyen uygulamaları engelleme, klasörleri ve dosyaları fidye yazılımı saldırısında korunma ve engelleme gibi işlemleri rahatlıkla yapabilir.

Daha etkin koruma ve gelişmiş özelliklere sahip ücretli versiyonu Microsoft Defender for Endpoint bulunmaktadır.

>> Microsoft Defender incelemek için tıklayın <<

8.ZoneAlarm Free Antivirus

Virüs, casus yazılım, Truva atları, solucanlar, botlar ve diğer kötü niyetli tehditleri tespit etme, algılama ve engelleme yapabilir.

Kimlik koruma, zararlı web sitelerini engelleme, oyuncu modu, kablosuz ağ kontrolü gibi ek özellikleri bulunmaktadır.

Daha çok özellik ve etkili koruma için ücretli versiyonu bulunmaktadır.

>> ZoneAlarm Free Antivirus indirmek için tıklayın <<

9.Adaware Antivirus Free

Adaware Antivirus Free, virüs, fidye yazılımları, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini algılar ve engeller.

Gerçek zamanlı koruma, indirme koruması gibi ek özellikleri bulunmaktadır.

Gelişmiş özellik ve koruma için ücretli versiyonu bulunmaktadır.

>> Adaware Antivirus Free indirmek için tıklayın <<

10.360 Total Security

360 Total Security, virüs, fidye yazılımları, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerini algılar ve engeller. Ayrıca sistem optimizasyon ile bilgisayar performans artırma özelliği bulunmaktadır.

Anti-Ransomware, gizlilik koruması, güvenli internet, kablosuz ağ kontrolü, Sandbox, sistem hızlandırma gibi ek özellikleri bulunmaktadır.

Gelişmiş özellik ve koruma için ücretli versiyonu bulunmaktadır.

>> 360 Total Security indirmek için tıklayın <<

NOT :

En iyi ücretsiz antivirüs programları ticari kullanım için değil ev kullanıcıları için uygundur.

Antivirüs programınız güvenilir, son siber saldıralar karşı güncel ve bilgisayar performansını etkilemeyecek şekil olmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*