NVIDIA Yeni Nesil RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti Tanıtıldı

NVIDIA Yeni Nesil RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti Tanıtıldı

NVIDIA Yeni Nesil RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti tanıtıldı. COMPUTEX fuarında NVIDIA, RTX 30 serisi ekran kartlarının 2 yeni modelini tanıttı. Geforce RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti olarak adlandırılan bu iki model yüksek performanslı ekran kartlarının çıkış tarihleride açıklandı.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Çıkış Tarihi ve Fiyatı

RTX 3080 Ti, çıkış tarihi 3 Haziran 2021 olarak açıklandı. Yurtdışı fiyatları belli olmasının yanında NVIDIA Türkiye sitesinde Türkiye’de başlangıç fiyatı olarak 13.500 TL yazmaktadır.

NVIDIA Ampere mimarisi ile deskteklenen GeForce RTX 3080 Ti, DLSS performans artışları için 3. nesil Tensor Çekirdekleri ile desteklenmektedir. Işın izlemeli işlerde ve oyunlarda ışın izlemeyi hızlandırmak için 2. nesil RT içermektedir. Ve geleneksel oyunları turbo şarj etmek için en yeni akış çoklu işlemcileri içermektedir. 12 GB RAM süper hızlı GDDR6X bellek bulunmaktadır. Ayrıca G-SYNC , NVIDIA Reflex ve NVIDIA Broadcast gibi en yeni teknolojiler içinde desteği bulunmaktadır. Sanal gerçeklik oyunlarında ve uygulamalarında yüksek kare hızlarında, çözünürlüklerinde ve ayrıntı seviyelerinde ultra performans sunmaktadır.

nvidia-yeni-nesil-rtx-3080-ti-ve-rtx-3070-ti-tanitildi
NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Performans Grafiği

Kısaca RTX 3080 Ti bazı özelliklerini sıralayacak olursak;

NVIDIA CUDA Çekirdeği10240
Saat HızıArtırılmış 1.67
Bellek 12 GB GDDR6X
NVIDIA MimarisiAmpere
Ray Tracing Çekirdekleri2. Nesil
Tensor Çekirdekleri3. Nesil
Microsoft DirectX 12 UltimateVar
NVIDIA DLSSGeForce RTX GPU’lardaki yapay zeka işlemlerine ayrılmış tensör çekirdeklerini kullanmaktadır. Buda görsel gerçekçiliği yepyeni bir düzeye taşıyan, çığır açan bir yapay zeka işleme teknolojisidir. DLSS, oyunlarda kare hızlarını artırıp güzel ve keskin grafikler oluşturmak için derin öğrenme sinir ağının gücünden yararlanmaktadır. Ray Tracing ayarlarını en üst düzeye çıkarmak ve çözünürlüğü artırmak için gereken yüksek performansı da elde etmiş olursunuz.

Tüm özellikleri burada bulabilirsiniz.

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Çıkış Tarihi ve Fiyatı

RTX 3070 Ti, çıkış tarihi 10 Haziran 2021 olarak açıklandı. Yurtdışı fiyatları belli olmasının yanında NVIDIA Türkiye sitesinde Türkiye’de başlangıç fiyatı olarak 6.500 TL yazmaktadır.

NVIDIA Ampere mimarisi ile deskteklenen GeForce RTX 3080 Ti, DLSS performans artışları için 3. nesil Tensor Çekirdekleri ile desteklenmektedir. Işın izlemeli işlerde ve oyunlarda ışın izlemeyi hızlandırmak için 2. nesil RT içermektedir. Ve geleneksel oyunları turbo şarj etmek için en yeni akış çoklu işlemcileri içermektedir. 8 GB RAM süper hızlı GDDR6X bellek bulunmaktadır. Ayrıca G-SYNC , NVIDIA Reflex ve NVIDIA Broadcast gibi en yeni teknolojiler içinde desteği bulunmaktadır. Sanal gerçeklik oyunlarında ve uygulamalarında yüksek kare hızlarında, çözünürlüklerinde ve ayrıntı seviyelerinde ultra performans sunmaktadır.

nvidia-yeni-nesil-rtx-3080-ti-ve-rtx-3070-ti-tanitildi
NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Performans Grafiği

Kısaca RTX 3070 Ti bazı özelliklerini sıralayacak olursak;

NVIDIA CUDA Çekirdeği6144
Saat HızıArtırılmış 1.71
Bellek 8 GB GDDR6X
NVIDIA MimarisiAmpere
Ray Tracing Çekirdekleri2. Nesil
Tensor Çekirdekleri3. Nesil
Microsoft DirectX 12 UltimateVar
NVIDIA DLSS GeForce RTX GPU’lardaki yapay zeka işlemlerine ayrılmış tensör çekirdeklerini kullanmaktadır. Buda görsel gerçekçiliği yepyeni bir düzeye taşıyan, çığır açan bir yapay zeka işleme teknolojisidir. DLSS, oyunlarda kare hızlarını artırıp güzel ve keskin grafikler oluşturmak için derin öğrenme sinir ağının gücünden yararlanmaktadır. Ray Tracing ayarlarını en üst düzeye çıkarmak ve çözünürlüğü artırmak için gereken yüksek performansı da elde etmiş olursunuz.

Tüm özellikleri burada bulabilirsiniz.

NVIDIA Soğutma Sistemi

Her iki ekran kartıda yeni çift eksenli akış tasarımı, daha sessiz ve serin bir oyun sistemi için kasadaki doğal hava akışı sağlamaktadır. Buda daha yüksek performans elde edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca Nvidia, önceki nesil muadillerine kıyasla her iki yeni kartta da 1.5 kata kadar daha iyi performans olduğunu iddia etmektedir.

Computex 2021 NVIDIA Tanıtımı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*