Windows 10 Hızlandırma Programları

Windows 10 Hızlandırma Programları

Windows 10 hızlandırma programları bilgisayarınız yavaş çalışıyor ise hızlandırmak ve performansını artırmak için, bilgisayarı tarayıp sorunları düzeltebilirler. Bilgisayarda yavaşlığa neden olan dosyaları bulup temizleyebilirler.

Her bilgisayarı hızlandırma vadeden programı bilgisayarınıza kurmamanızda fayda var, zira bilgisayarınıza zarar verebilirler. Windows 10 hızlandırma programı kurarken güvenilir kaynaklardan yüklemeye çalışın.

Bu makale daha önce denenmiş ve bilgisayarınıza faydalı olacağını düşündüğümüz hem ücretsiz hem de ücretli programlar hakkında bilgi vermek amaçlı düzenlenmiştir.

2020 yılı en iyi Windows 10 hızlandırma programları ;

 • CCleaner
 • CleanMyPC
 • AVG PC TuneUp
 • Glary Utilities
 • Duplicate Cleaner
 • Advanced SystemCare
 • Ashampoo WinOptimizer FREE
 • leachbit
 • Iolo System Mechanic
 • SlimWare Utilities SlimCleaner Free
 • Razer Cortex: Game Booster

Windows 10 hızlandırma programları kısa açıklamaları;

1. CCleaner

Windows 10 Hızlandırma Programları

Bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan gereksiz dosyaları temizlemek için ücretsiz versiyonu da bulunan çok kullanışlı bir programdır. CCleaner ile istenmeyen bilgileri, günlük dosyalarını, geçici dosyaları kaldırır ve hatta önceki uygulama kurulumlarından kalan klasörleri bile temizleyebilirsiniz. Geçici dosyaları temizlemek bütün temel araçlar ücretsiz versiyonunda bulunmaktadır.

Bilgisayarda tarama geçmişinizi gizli tutma, web siteleri ve reklamcılar tarafından bırakılan izleyicilerinin kaldırılması, anında ürün güncellemeleri ve öncelikli müşteri desteği dahil olmak üzere eksiksiz bir hizmet almak istiyorsanız profesyonel sürümü satın almanız gerekmektedir. Profesyonel sürümü isterseniz 14 günlük deneme sürümünü kurup test edebilirsiniz.

CCleaner programnın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Kurulum esnasında veya kurulumdan sonra ayarlardan dil seçeneğini Türkçe yapabilirsiniz.

>> CCleaner indirmek için tıklayın. <<

2. CleanMyPC

Windows 10 Hızlandırma Programları

CleanMyPC, bilgisayarı kullandıkça biriken istenmeyen dosyaları temizle ve Windows açılışının başlama süresini optimize ederek daha hızlı açılmasını sağlar. İstenmeyen dosyalar bilgisayarın regedit ayarlarının karışmasına neden olur CleanMyPC kayıt defterini düzenler bu sayede bilgisayarın yavaşlamasını engeller.

CleanMyPC içerisinde bulunan Multi Uninstaller ile kaldırmak istediğiniz uygulamaları bilgisayarda kalıntıları kalmadan temizler ve bu sayede gereksiz uygulamalardan hiçbir iz bilgisayarınızda kalmaz. Çevrimiçi gizliliğinizi korunmasını sağlar ayrıca sabit diskinizde yer kaplayan hazırda bekletme dosyalarının da temizlenmesini sağlar.

CleanMyPC programının da ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır.

>> CleanMyPC indirmek için tıklayın <<

3. AVG PC TuneUp
Windows 10 Hızlandırma Programları

AVG PC TuneUp otomatik bakım özelliği ile bilgisayardaki sorunları giderir ve bakımını yapar. Otomatik bakım özelliğine izin verirseniz kayıt defterindeki sorunları bulup giderir ve bu sayede oluşabilecek hatalardan, kilitlenmelerden ve donmalardan etkilenmeden Windows’un olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayabilir.

Ayrıca otomatik bakım özelliği ile d tarayıcı izlerini, izleme çerezlerini, önbellek dosyalarını ve program kalıntı dosyalarını temizler ve sabit diskin bu dosyalar ile dolmasını engeller.

Uyku modu teknolojisi ile programları uyku moduna alır ve sadece kullanmak istediğiniz zaman çalışmasını sağlar. Bu özelliği ile programların arka planda bilgisayarı yavaşlatmasını engeller.

Yazılım güncelleme özelliği ile yüklü yazılımları tarar ve güncellemesi bulunan programları aynı anda tekbir tuş ile günceller.

AVG PC TuneUp ücretsiz sürümü 30 gündür ve sadece bilgisayardaki sorunları bulur, düzeltmek için lisans satın almanızı ister.

>> AVG PC TuneUp indirmek için tıklayın. <<

4. Glary Utilities
Windows 10 Hızlandırma Programları

Glary Utilities, bilgisayar hızını artırmak ve sorunları bulup düzeltmek, çökmeleri, donmaları düzeltmek ve engellemek için tasarlanmıştır. Hepsi bir arada bir bilgisayar bakım ve hızlandırma programıdır. Bilgisayarın performansını artırabilmek için içerisinde 20 den fazla yardımcı araç bulunmaktadır. Kayıt defteri düzeltme, sürücüleri yönetme ve sistem temizleme araçlarının yanı sıra, güvenlik protokollerini sürdürmek için gizlilik özellikleri vardır. Kullanıcılara tek tıklama işlevi ve kolay, otomatikleştirilmiş seçenekler sunar.

Glary Utilities programının ücretsiz ve ücretli versiyonları bulunmaktadır.

>> Glary Utilities indirmek için tıklayın <<

5. Duplicate Cleaner

Windows 10 Hızlandırma Programları

Duplicate Cleaner, bilgisayarda veya ağ sürücülerinde yinelenen dosyaları bulmak ve kaldırmak için tasarlanmış bir araçtır. Kullanıcı içeriğinde (belgeler, fotoğraflar, resimler, müzik) kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak her tür dosyayı taramak için kullanılabilmektedir. Yinelenen dosyaların temizlenmesi ile sabit diskte yer açılmasını sağlar.

Duplicate Cleaner ücretsiz kullanımı 15 gündür. Deneme sürümünde tüm özellikleri kullanabilirsiniz ancak dosya silme konusunda kısıtlama uygulamaktadır.

Ücretli verisyonun da benzer görüntü algılama, yinelenen klasörleri ve benzersiz dosyaları bulma, zip dosyalarında arama ve gelişmiş filtreler ve arama yöntemleri dahil birçok özellik bulunmaktadır. Ayrıca bir diğer özelliği fotoğrafları yan yana karşılaştırmanızı sağlayan medya görüntüleyici bir araca sahiptir.

>> Duplicate Cleaner indirmek için tıklayın <<

6. Advanced SystemCare

Windows 10 Hızlandırma Programları

Advanced SystemCare, bilgisayarda bulunan gereksiz dosyaları, gereksiz günlükleri ve önbellekleri, üçüncü taraf araçlardan arta kalanları, web tarayıcılarını tarama ve temizleme için tasarlanmış bilgisayar bakım ve hızlandırma programıdır. Başlangıç öğelerini ve tarayıcıları optimize ederek bilgisayarını hızlı açılmasını sağlar. Advanced SystemCare, kaydedilmiş parolalar dahil olmak üzere gizlilik izlerinizi temizler ve 200’den fazla program ve tarayıcıdaki parmak izlerinizi gizler, Windows sisteminin güvenlik açıklarını düzeltir.

Advanced SystemCare ücretsiz kullanımı 14 gündür ve temel özelliklerin hepsi bulunmaktadır.

Ücretli versiyonunda ise kötü amaçlı yazılım koruması ve gerçek zamanlı sistem optimizasyon araçlarını da içermektedir.

>> Advanced SystemCare indirmek için tıklayın <<

7. Ashampoo WinOptimizer FREE

Ashampoo WinOptimizer FREE, sistemdeki sorunları bulup düzeltme, temizleme, sisteme bakım yapma ve sistem performansını hızlandırmak için tasarlanmış bir bilgisayar hızlandırma programıdır. Ayrıca Ashampoo WinOptimizer FREE bilgisayar ayaları ve yapılandırmaları yapmak için yardımcı olacak araçlar paketi sunmaktadır.

Ücretsiz sürümde, bir İnternet temizleyici, bir Registry Optimizer, bir AntiSpy modülü ve bir Predictive disk birleştirici hizmetleri sunar.

Ücretli sürümde, sekizden fazla optimizasyon aracı, sistem arızasına karşı bir uyarı sistemi ve geliştirilmiş bir Kaldırma Yöneticisi gibi hizmetleri sunar.

>> Ashampoo WinOptimizer FREE indirmek için tıklayın <<

8. Bleachbit

Bleachbit, açık kaynak kodlu tamamen ücretsiz sistem temizleme hizmeti sunan yardımcı bir programdır. BleachBit gizliliğinizi korumanın yanında, önbelleği boşaltabilir, çerezleri silebilir, İnternet geçmişini temizleyebilir, geçici dosyaları parçalayabilir, günlükleri silebilir ve gereksiz dosyaları silebilir. Linux ve Windows sistemleri için tasarlanan Firefox, Adobe Flash, Google Chrome, Opera ve daha fazlası dahil olmak üzere binlerce uygulamayı temizler . BleachBit, dosyaları silmenin ötesinde, kurtarmayı önlemek için dosyaları parçalama, diğer uygulamalar tarafından silinen dosyaların izlerini gizlemek için boş disk alanını silme ve Firefox’u daha hızlı hale getirmek için vakumlama gibi gelişmiş özellikler içerir.

>> Bleachbit indirmek için tıklayın <<

9. Iolo System Mechanic

Iolo System Mechanic bilgisayarda sabit sürücüyü birleştirme, gereksiz dosyaları silme, İşlemciyi, belleği, internet ayarları ve sabit sürücüleri hızlandırma gibi hizmetler sunan bir programdır. Gizlilik koruması, kredi kartı ve parola koruması, kötü amaçlı yazılım koruması gibi özellikleri bulunmaktadır.

Ücretsiz sürümünde temel özelliklerin hepsi bulunmaktadır. Daha ileri düzey ve ekstra özellikler ücretli sürümünde bulunmaktadır.

>> Iolo System Mechanic indirmek için tıklayın <<

10. SlimWare Utilities SlimCleaner Free

SlimWare Utilities SlimCleaner Free, bilgisayarda yer kaplayan gereksiz dosyaları ve programları bulup temizlemek için tasarlanmış bir bilgisayar hızlandırma programıdır.

Ücretsiz sürümünde gereksiz dosya ve programları bulur fakat temizleme konusunda sınırlıdır. Ayrıca ücretsiz sürümü 7 günlük deneme sürümüdür.

Ücretli sürümde detaylı temizleme ve bilgisayar performansını en üst düzeye çıkarabilmeniz için tüm araçlarından faydalanabilirsiniz.

>> SlimWare Utilities SlimCleaner Free indirmek için tıklayın <<

11. Razer Cortex: Game Booster

Razer Cortex: Game Booster, oyun oynarken ihtiyacınız olmayan süreçleri ve uygulamaları (iş uygulamaları ve arka plan yardımcıları gibi) yönetip sonlandırarak PC’nizin performansını artırır. Bu, oyunlar için gerekli olan değerli kaynakları ve RAM’i serbest bırakarak saniyede daha yüksek kare ve daha akıcı oyun performansı sağlar.

Razer Cortex: Game Booster özellikle oyun oynamayı seven kullanıcıların bilgisayarında olması gereken çok kullanışlı bir programdır. Oyun esnasında arka planda çalışan tüm uygulamaları durdurur ve bu sayede işlemci ve ram’in oyuna ayrılmasını sağlar. Oyunu kapattığınızda bilgisayar eski haline geri gelir.

Razer Cortex: Game Booster en önemli özelliklerinden biride oyun için tasarlanmamış bir bilgisayarda bile oyunların daha iyi çalışmasını sağlayabiliyor.

Razer Cortex: Game Booster ücretsizdir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

>> Razer Cortex: Game Booster indirmek için tıklayın <<

Windows 10 hızlandırmak için kullanabileceğiniz programların bazılarını sizlerle paylaştık.

Bilgisayarınıza program kurmadan hızlandırma ayarları da yapabilirsiniz bunu için Windows 10 programsız hızlandırma makalemizi inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*