En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

En iyi ücretsiz PDF editörleri 2021 ;

  1. SmallPDF
  2. Sejda
  3. PDFsam Basic
  4. PDF-XChange Editor
  5. PDFescape

En iyi ücretsiz PDF editörleri ile PDF dosyalarınızdaki görüntüleri ve metinleri düzenleyebilirsiniz. Veya PDF dosyanızdaki görüntüleri ve metinleri farklı bir formata dönüştürebilirsiniz. Bu programlar ile Word, PowerPoint, Excel vb. birçok dosya uzantısını PDF çevirebilirsiniz. Veya tam tersi PDF dosyalarınızı PowerPoint, Word gibi uygulamaların dosya uzantılarına çevirebilirsiniz.

PDF’lerin en önemli ve güzel olan özelliği onları açtığınız program veya cihazda aynı görüntülemesindir.

Bu durum belgenin stili veya biçimlendirmesi değiştirildiğinde yanlış yorumlamaya açık olabilecek önemli bilgiler içeren dosyaların korunmasını sağladığından PDF kullanımını ideal hale getirmektedir.

PDF dosyalarında tek sorun ücretsiz düzenleyicinin çok fazla olmamasıdır. Bunun nedeni PDF formatının orijinal kurucusu Adobe’nin yazılım üreticilerinden PDF ile çalışmaları için ücret almasıdır. Bu sebepten çoğu program PDF biçiminde dosya kaydeder fakat düzenleyemez.

En iyi PDF editör programları;

SmallPDF

En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

SmallPDF, bulut tabanlı çok amaçlı PDF düzenleme ve dönüştürme özelliği olan bir uygulamadır. Uygulama ayrıca birçok başka PDF değiştirme aracı da içerir. PDF’leri Word ve PowerPoint dosyaları gibi düzenlemesi daha kolay biçimlere dönüştürmek için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. PDF belgelerini tek bir dosyada birleştirerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Smallpdf ile ilgili en iyi şey, bulut tabanlı bir platform olmasıdır. Uygulamanın web sitesini ziyaret ederek ve bir PDF’yi tarayıcınıza sürükleyip bırakarak herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz.

Smallpdf bilgisayara kurmak isterseniz ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunmaktadır. Ücretsiz deneme süresi 7 gündür.

>> Smallpdf editör <<

Sejda

En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

Sejda, editörün en önemli özelliği güvenliği ön planda tutmasıdır. Dönüştürdüğünüz dosyaları beş saat sonra sunucudan otomatik siler.

Sejda, güvenliğin yanı sıra, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Sejda’nın tek menü çubuğu ile PDF belgelerine metin, bağlantı, görüntü ve imza eklemek için gerekli tüm düzenleme seçeneklerini bulmanızı sağlar.

Sejda’da bir belgeyi düzenlemeyi bitirdiğinizde, ‘Değişiklikleri Uygula’ düğmesine tıklamanız ve dosyayı Google Drive hesabınıza, Dropbox sistemine veya yerel olarak kaydetmeniz gerekmektedir.

Sejda’nın bazı sınırları vardır, ancak bunlar sıradan kullanıcılar için sorunlara neden olacak kadar kısıtlayıcı değildir. Sejda platformuna her saat yalnızca üç görev gerçekleştirebilir ve 50MB veya 200 sayfalık bilgi yükleyebilirsiniz.

>> Sejda editör <<

PDFsam Basic
En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

PDFsam Basic, sayfaları bölmek, birleştirmek, ayıklamak, PDF dosyalarını karıştırmak ve döndürmek için tasarlanmış ücretsiz, açık kaynaklı, çok platformlu bir yazılımdır .

PDF’lerin gerçek içeriğini değiştirmenize izin vermez, ancak onları bölmeyi ve birleştirmeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Sadece sayfa aralığını seçmeniz yeterlidir.

PDFsam Basic uygulamasının ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunmaktadır.

>> PDFsam Basic indirmek için tıklayın. <<

PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor , Tracker Software tarafından geliştirilen Windows bilgisayarlar için ücretsiz bir PDF düzenleme programıdır. Arayüz Smallpdf düzenleme paketinden biraz daha karmaşıktır, ancak belgeleri ‘Süresi Doldu’ veya ‘Onaylandı’ olarak işaretlemek için bir damga seçeneği gibi birçok yararlı özelliğe kolay erişim sağlar.

Birçok kullanıcının PDF-XChange Editor kullanmasının ana nedeni, dahili Optik Karakter Tanıma (OCR) ile birlikte gelmesidir. Bu, orijinal PDF belgeniz bir fotokopi ise, PDF-XChange’in yine de metni tanıyacağı ve düzenlemenize izin vereceği anlamına gelir. Ayrıca, PDF-XChange Editor, metni yeniden biçimlendirmenize ve hatta bilgisayarınızda henüz yüklü olmayan yazı tiplerine dönüştürmenize olanak tanır.

Smallpdf gibi, bu platformu tek tek PDF dosyalarını birleştirmek veya bölmek için kullanabilirsiniz. Bu güçlü düzenleyicinin tek ciddi dezavantajı, Pro sürümüne kaydolmadıysanız, dışa aktardığınız tüm PDF dosyalarının altına küçük bir ‘PDF-XChange Editor ile Oluşturuldu’ filigranı ekleyecek olmasıdır.

>> PDF-XChange Editor indirmek için tıklayın. <<

PDFescape

PDFescape ile çevrimiçi olarak veya bir masaüstü uygulaması aracılığıyla düzenleme yapabilirsiniz. Masaüstü uygulaması, önceden var olan PDF içeriğine yapılan düzenlemeleri desteklediği ve kağıt belgeleri taramanıza izin verdiği için bu ikisinden daha güçlü olanıdır. Ancak, yalnızca PDFescape’in çevrimiçi sürümünü kullanmak ücretsizdir.

Aynı şekilde, PDFescape çevrimiçi ile serbest el notları oluşturma yeteneği ve belgelerinize tıklanabilir URL bağlantıları eklemek için bir araç gibi birçok kullanışlı PDF düzenleme seçeneği elde edersiniz. Ayrıca PDFescape’in tarayıcı içi sürümüyle sayfaları eklemek, döndürmek ve açıklama eklemek oldukça kolaydır.

Bu ücretsiz PDF düzenleyicinin tek büyük kusuru, 10MB’den büyük belgeleri yükleyememenizdir. Normal bir A4 boyutlu PDF sayfası yalnızca yaklaşık 100 KB veri alır, bu nedenle kitap uzunluğundaki bir belgeyi düzenlemediğiniz sürece bu bir soruna neden olmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*