Microsoft Teams Nedir Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams Nedir Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams nedir Nasıl kullanılır? Microsoft Teams sohbet tabanlı özellikle işyeri sohbeti, toplantıları, notları ve eklentileri birleştiren kullanıcıların online görüşebilmesini sağlayan bir platformdur.

Microsoft Teams Özellikleri

  • Görüntülü konferans yapılabilir.
  • Kullanıcıların aynı ekranı görebilmeleri için ekran paylaşımı yapılabilir.
  • Kişiye özel arka plan seçilebilir veya yüklenebilir.
  • Ortak bir arka planda dijital olarak oturum açılabilir. Bu sayede herkes aynı odadaymış gibi sanal bir ortam oluşmasını sağlayabilir.
  • Gerçek zamanlı dosya paylaşımı ile kişilerin aynı dosyaları ortak kullanmalarını sağlayabilir.
  • Toplantılar düzenleyebilir ve planlayabilirsiniz.
  • Uzaktan eğitim için kullanılabilir. Office 365 entegreli olduğundan öğrenciler ders notlarını rahatlıkla alabilir ve istedikleri zaman ulaşabilirler.

Microsoft Teams uygulamasının daha birçok özelliği bulunmaktadır.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams bilgisayarınıza indirmeden web sitesi üzerinden veya Teams uygulamasını bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz. Microsoft Teams’da toplantı sahibi bir kullanıcı, kişileri doğrudan bir web tarayıcısından erişilebilen bir bağlantı aracılığıyla davet edebilir. Davet alan kişiler programı indirmeden ve Microsoft hesabı olmadan link üzerinden görüşmeye katılabilir.

Microsoft Temas uygulamasının tüm özellikleri kullanmak için Microsoft hesabınız ile kayıt olup kullanmanız gereklidir. Microsoft hesabınız ile hem webden hem de isterseniz bilgisayarınıza kurup kullanabilirsiniz. Uygulamanın senkronizasyon özelliği sayesinde telefon ve bilgisayar arasındaki sohbetleri sorunsuz bir şekilde eşitler.

Microsoft Teams Nasıl Kurulur?

Microsoft Teams uygulamasını web üzerinde kullanmak istiyorsanız uygulamayı bilgisayarınıza kurmanıza gerek yoktur, aşağıdaki linke tıklayıp Microsoft hesabınız ile oturum açmanız yeterli olacaktır.

>> Microsoft Teams webden kullanmak için tıklayın. <<

microsoft-teams-nedir

Web sitesi açıldığında oturum açın butonuna tıklayın.

microsoft-teams-nedir

Microsoft hesap bilgilerinizi yazdığınızda Teams uygulamasının web arayüzü açılacaktır.

Microsoft Teams Bilgisayara Nasıl Kurulur ?

Microsoft Teams bilgisayarınıza kurmak için kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.

>> Microsoft Teams indirmek için tıklayın. <<

microsoft-teams-nedir

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz kurulum dosyasını çalıştırdığınızda uygulama kendiliğinden çok kısa bir kurulacaktır. Kurulum işlemi bittiğinde uygulama otomatik olarak oturum açma sayfasını ekranınıza getirecektir. Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir. Bir Microsoft hesabınız yok ise Ücretsiz Kaydolun butonuna tıkayıp hesap açabilirsiniz.

microsoft-teams-nedir

Microsoft Hesabınız ile oturum açtığınızda teams uygulaması açılacaktır.

Sohbet başlatmak isterseniz Kişileri Davet et butonuna tıklayın. Açılan menüden kişilere nasıl davet göndermek istediğiniz seçebilirsiniz.

Ekip oluşturmak veya bir ekibin üyesi olmak istiyorsanız soldaki menüde Ekipler seçeneğine tıklayın. Ekip oluşturup kişilerinizi katılması için davet edebilirsiniz veya oluşturulmuş bir ekibe katılabilirsiniz.

Toplantı başlatmak veya planlamak için Toplantılar sekmesine tıklayın. Hemen bir toplantı başlatabilir veya planlayıp kişilerinize davet atabilirsiniz.

Microsoft hesabınızda kişilerinizin telefon bilgileri tanımlı ise Arama seçeneğine tıklayın. Burada kişilerinize arayabilir veya sesli mesaj gönderebilirsiniz.

Dosyalar seçeneğinde bulunan dosya yükleme veya paylaşma özelliği sayesinde yüklemiş olduğunuz dosyalarınıza hemen her yerde ulaşıp kullanabilirsiniz. Ayrıca kişileriniz ile dosya paylaşımı yapıp eşitleme özelliği sayesinde gerçek zamanlı birlikte çalışma olanağı sağlar.

Microsoft Teams uygulaması kurulumu ve kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır. Ayrıca daha ileri düzey kullanımlarda birçok özelliği bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*